Підключення до інтернету за технологією Wi-Fi

Підключення до мережі за технологією Wi-Fi дає можливість позбутися надокучливих дротів і кабелів, що заполоняють пів квартири, а ще здійснює передачу даних на високій швидкості, з котрою нерідко виникає проблема у «дротового» Інтернету. Однак іноді трапляється й так, що якість сигналу і покриття Wi-Fi падають, що суттєво впливає на пропускну здатність з’єднання.

 

Розташування маршрутизатора. В першу чергу потрібно проаналізувати досить прості чинники, які можуть впливати на погіршення якості сигналу. Слід правильно встановити Wi-Fi Router. Визначіть місце постійного використання Wi-Fi. Якщо мережа потрібна тільки в одній кімнаті – маршрутизатор слід встановити в ній, якщо ж покриття необхідне по всій квартирі або будинку – точка доступу повинна знаходитися в центрі. Встановлювати маршрутизатор треба якомога вище, при цьому, чим менше буде перепон між ним і пристроями – тим краще. Також бажано, щоб біля маршрутизатора не було побутових радіоприладів, які негативно впливатимуть на сигнал.

tp-link

Прошивка (мікрокод) маршрутизатора. В деяких випадках для вирішення проблем з підключенням і роботою маршрутизатора необхідно оновити його програмне забезпечення (прошивку). Нові прошивки вирішують багато проблем, що виникають під час роботи, тому спробуйте і ви перепрошити свій Wi-Fi маршрутизатор.

 

Кібербезпека і налаштування. Іноді причиною низької швидкості є не перешкоди і якість сигналу, а відсутність належних заходів безпеки у мережі. Якщо ви не встановили пароль на доступ до свого Wi-Fi, він стане загальнодоступним, тож до нього зможе підключитися будь-який користувач, що знаходиться в зоні покриття вашої мережі. Навіть якщо у вас є пароль, але при цьому ім’я мережі носить ваше ім’я або прізвище, а пароль містить дату вашого народження, то сусідам нічого не заважає з легкістю його підібрати. Тож продумайте надійний метод шифрування «WPA2-Personal» і встановіть складний пароль. Знизити якість мережі здатен зайнятий канал Wi-Fi, тому в налаштуваннях свого маршрутизатора ви можете обрати не автоматичний вибір каналу, а встановити його вручну. Для цього є утиліта InSSIDer. Подивіться, які канали зайняті і які перевантажені. Якщо вдасться знайти вільний канал – виставляйте його. Постарайтеся дати унікальне ім’я своїй Wi-Fi мережі, аби не було збігів, що можуть привести до певних проблем.

InSSIDer_new

Встановлення антени. Маршрутизатори і зовнішні адаптери Wi-Fi забезпечені антенами, причому більшість з них мають знімні антени. Для того, щоб підсилити рівень передавання і приймання сигналу ви можете замінити дані антени на більш потужні. Це багатократно перевірений спосіб і на практиці маршрутизатор видає досить хороші результати: у кілька разів зростає площа покриття сигналом!
Адаптер. Щоб приймання сигналу Wi-Fi на ноутбуці стало кращим – використовуйте усі вищезгадані поради. Крім того, можна придбати окремий зовнішній адаптер Wi-Fi, що буде якіснішим за вбудований! Даний адаптер включатиме окрему антену, яка в рази покращить якість приймання, а якщо антена буде знімною – це буде взагалі чудово!
Виробник. Купуйте Wi-Fi пристрої одного виробника, оскільки вони вирізняються хорошою взаємодією. Поряд з цим надавайте перевагу пристроям популярних виробників: TP-LINK, ASUS, D-link, ZyXEL, Huawei тощо.

 

Пов’язані статті: Експлуатація та догляд за вашим комп’ютером

Пов’язані статті: Квантові біти (кубіти) та надшвидкі обчислення