Експлуатація та догляд за вашим комп’ютером

Зараз вже неможливо уявити сучасної людини, яка не була би комп’ютерним користувачем. Комп’ютер ми використовуємо у різних сферах свого життя: для відпочинку і роботи, самоосвіти і саморозвитку, спілкування і отримання інформації. Однак мало хто з нас приділяє належну увагу питанню догляду за комп’ютером. Адже експлуатуючи щодня цей пристрій, необхідно дотримуватися певних правил. Як доглядати за комп’ютером?

Транспортування комп’ютера

Комп’ютер категорично заборонено переміщати у включеному стані. Це загрожує втратою всієї інформації на його носіях. Звичайно, дане правило поширюється виключно на настільні ПК, а при переміщенні включеного ноутбука достатньо уникати різких рухів.

Вимкнення живлення комп’ютера

Рекомендовано не від’єднувати комп’ютер від мережі живлення, якщо в цьому немає особливої ​​необхідності. Особливо не слід цього робити, якщо припинити роботу на комп’ютері потрібно лише на нетривалий час. Між моментом відімкнення комп’ютера і подальшим за ним увімкненням повинно пройти не менше 30 секунд. Пояснюється це тим, що в компонентах комп’ютера (джерелі живлення і т.д.) при увімкненні та вимкненні відбуваються перехідні процеси різного роду. Зловживання цими процесами у вигляді частого вмикання-вимикання комп’ютера негативно впливають на його стан.

Використання пристрою безперебійного живлення

Підключений до комп’ютера пристрій безперебійного живлення гарантує його захист від наслідків перепадів напруги, великих перевантажень, незапланованого знеструмлення мережі. Використовуючи пристрій безперебійного живлення, ви не тільки продовжите життя окремих запчастин комп’ютера та збережете у безпеці усі важливі інформаційні дані, але і вбережете свій гаманець від непередбачуваних витрат.

Циркуляція повітря в корпусі ПК

Усі вентиляційні отвори, наявні в корпусі системного блоку і монітора, повинні бути відкриті. Не ставте монітор або системний блок таким чином, щоб обмежувати доступ повітря до них.

Запобігання ушкоджень

Уникайте потрапляння рідини всередину комп’ютера і його комплектуючих – пошкодження, обумовлені цією необережністю, можуть бути настільки серйозними, що навіть ремонт не врятує. Також не варто приймати їжу під час роботи за комп’ютером – крихти та інші залишки їжі можуть завдати шкоди пристроям комп’ютера. Взагалі не треба ставити або класти на комп’ютер будь-які сторонні предмети (сюди також відносяться і різні компоненти, наприклад, вкрай небажано ставити принтер на системний блок чи письмове приладдя на ноутбук, тощо). Особливо чутливий до різного виду пошкоджень екран монітора. Навіть незначні подряпини будуть видимі на ньому. Не використовуйте для протирання монітора спиртовмісних та інших «горючих» засобів, не тріть монітор жорсткою тканиною або губкою.

Встановлення монітора

Слідкуйте за тим, щоб на екран монітора не потрапляло яскраве світло, чи то прямі сонячні промені чи штучне джерело освітлення. Якщо екран буде занадто яскраво освітлюватися, доведеться регулювати яскравість і контрастність, роблячи їх більш насиченими. Це, в свою чергу, скоротить термін служби монітора і буде чинити негативний вплив на зір. Також не ставте монітор поруч з джерелами тепла (наприклад, батареями).

Боротьба з пилом

1-2 рази на тиждень протирайте усі пристрої комп’ютера (монітор, корпус системного блоку, клавіатуру, мишку, принтер і т.д.) від пилу. Використовуйте тільки призначені для догляду за комп’ютерною технікою засоби – тканина з мікрофібри, спеціальні серветки, спеціальна рідина. Велика кількість пилу скупчується і в корпусі системного блоку, що скорочує життя його компонентів і може призвести до збоїв у роботі комп’ютера. Рекомендовано щорічно повністю розбирати системний блок і чистити внутрішні компоненти від пилу. Цю процедуру можна здійснити своїми силами. Але краще у цьому та іншому питанні звернутися до послуг фахівців, які вже точно знають, як подбати про ваш комп’ютер.

У ВАС ПРОБЛЕМИ З КОМП’ЮТЕРОМ? ТОДІ ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВАС!
Швидка комп’ютерна допомога. Відновлення втрачених даних. Технічна і програмна підтримка комп’ютерів, ноутбуків, нетбуків, планшетів, смартфонів, цифрових носіїв. Діагностика, профілактика, налаштування, антивірусний захист, захист особистих даних, кібернетична безпека, веб-маркетинг, брендинг, копірайтинг, створення і підтримка веб-сайтів, SEO-оптимізація і SMM-просування сторінок у соціальних мережах. Навчальні курси з комп’ютерної грамотності. Надійна місцева і віддалена онлайн допомога: (067) 950-21-27. Безкоштовний виїзд до клієнта у місті Львові. Режим роботи: ПН – СБ з 09.00 до 21.00 год.

https://computeragency.jimdofree.com/
https://www.facebook.com/computerlviv

Пов’язані статті: Підключення до інтернету за технологією Wi-Fi

Пов’язані статті: Квантові біти (кубіти) та надшвидкі обчислення